Rajdowa Szkoła Jazdy KIELCE | Najlepsza zdawalnosc WORD Kielce | Prawo Jazdy w Kielcach przez internet | Nauka Jazdy kat. A, A1, A2, AM, B, B1 | Prawojazdy od 14 i 16 lat na motor, motocykl, quad, motorower |

Filozofia


Rajdowa Szkoła Jazdy powstała jako odpowiedź na zatrważająco niski poziom wiedzy i umiejętności oraz wszechobecny brak poszanowania dla przepisów i bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród „świeżo upieczonych” kierowców.

Każdego dnia z przerażeniem daje się obserwować absolutny brak kultury, bezmyślność i brawura, zwłaszcza pośród młodych uczestników ruchu drogowego. Powszechnie stosowane systemy szkolenia kandydatów na kierowców opierają się na archaicznych schematach, które skuteczne były w czasach, kiedy prawo jazdy było przywilejem, a automobil dostępny tylko nielicznym.

Przez ostatnie dekady drogowa rzeczywistość zmieniła się diametralnie, a tymczasem sposoby kształcenia wciąż bazują na tych samych, skostniałych i dawno już przeterminowanych wzorcach. Uczenie się na pamięć pytań testowych bez chociażby pobieżnej analizy tematu, wykonywanie manewrów „na oślep” bez rzeczywistej kontroli nad pojazdem, czy wreszcie jazda w ruchu miejskim skierowana wyłącznie na bezmyślne zapamiętanie tras egzaminacyjnych. Efektem takiego podejścia do szkolenia kandydatów na kierowców jest dramatycznie niski procent zdawalności państwowych egzaminów na prawo jazdy, a w konsekwencji rozpaczliwa sytuacja na polskich drogach sprawiająca, że codzienne użytkowanie samochodu, które powinno być przyjemnością, przypomina raczej walkę o przetrwanie.

Rajdowa Szkoła Jazdy wychodzi na przeciw osobom wymagającym, które nie tylko chcą „zdobyć” prawo jazdy, ale przede wszystkim pragną wynieść niezbędną wiedzę i umiejętności kierowania pojazdami. Nie uznajemy wyłącznie „jałowego” przygotowania do egzaminu, co jest niestety zjawiskiem powszechnym i w niedługiej przyszłości będzie miało swoje poważne konsekwencje. W naszych szkoleniach wykorzystujemy zarówno tradycyjne, jak i nowatorskie metody nauczania oparte na doświadczeniach najlepszych kierowców świata - kierowców sportowych. Kadrę instruktorską dobieramy wyłącznie z ludzi wybitnych, wykształconych i skrupulatnie wyselekcjonowanych spośród najbardziej utalentowanych pedagogów. Dzięki ograniczeniu liczebności grup kursowych do zaledwie kilku osób możemy zagwarantować każdej szkolonej osobie indywidualne traktowanie i efektywny kontakt z instruktorem, co jest niezbędnym warunkiem skutecznego kształcenia. Naszym priorytetem jest przede wszystkim najwyższa jakość prowadzonych szkoleń, a nie ilość przeszkolonych osób. Wśród kursantów Rajdowej Szkoły Jazdy już od pierwszych zajęć staramy się kształtować samodzielność, odpowiedzialność i właściwe nawyki, co sprawia, że od samego początku są oni kierowcami w pełni świadomymi swoich mocnych i słabych stron. Unikając wpajania bezmyślnych schematów kształcimy naszych absolwentów w taki sposób, aby podczas egzaminu państwowego na prawo jazdy byli równorzędnymi partnerami dla egzaminatora, a nie tylko bezradnie liczyli na jego pobłażliwość.

W obecnych czasach, zwłaszcza młodzi, kandydaci na kierowców mają zupełnie inne potrzeby i znacznie więcej wymagają ze strony instruktorów, którzy nie mogą poprzestawać wyłącznie na przekazywaniu wiedzy, ale przede wszystkich powinni być dla swoich podopiecznych wychowawcami. Najlepszy instruktor to w wielu przypadkach także doskonały psycholog.

Nieprzypadkowo to właśnie najmłodsi wiekiem i stażem kierowcy stanowią największy odsetek osób powodujących wypadki drogowe. Młody człowiek, który właśnie odebrał prawo jazdy bywa często na drodze wyjątkowo „niepokorną duszą”, próbującą dorównać umiejętnościami największym gwiazdom sportu samochodowego. Euforia spowodowana pierwszymi samodzielnie przejechanymi kilometrami dodaje nieuzasadnionej pewności siebie, która przekłada się na agresywną i brawurową jazdę, nierzadko kończącą się tragedią.

Rajdowa Szkoła Jazdy już na etapie kursu na prawo jazdy daje możliwość zetknięcia się ze sportem samochodowym, który w rzeczywistości dostępny jest tylko dla nielicznych. Nikt lepiej niż kierowcy sportowi nie jest świadomy niebezpieczeństw wynikających z dynamiki i zachowania pędzącego samochodu, którego charakterystyka niejednokrotnie przypomina wystrzelony pocisk. Bazując na doświadczeniach wyniesionych z rajdów i wyścigów samochodowych, dla kierowców posiadających już uprawnienia, przygotowaliśmy bogatą ofertę specjalistycznych szkoleń z zakresu: bezpiecznej jazdy, doskonalenia techniki jazdy, eco-drivingu i jazdy sportowej. Wybrane elementy tych zajęć stosujemy również podczas kursów na prawo jazdy.

Dążenia do bycia najlepszym nauczyliśmy się w sporcie samochodowym, teraz kształcimy najlepszych kierowców!


Piotr Rogula

 
© Rajdowa Szkoła Jazdy
25-620 Kielce, ul. Kolberga 4, tel: 888-111-008, 888-111-012
RAJDOWA SZKOŁA JAZDY w Kielcach: najlepsza Nauka Jazdy, egzamin WORD Kielce, kursy na Prawo Jazdy kategorii A i B, swietokrzyskie i kieleckie szkoly jazdy, prawojazdy kat. A i B na motor, motocykl, quad, 16 lat, egzaminator, prawko