Home     Piotr Rogula     Rajdy samochodowe     Sporty ekstremalne     Foto     Video                        Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rajdowa Szkoła Jazdy w Kielcach to jedyny w woj. świętokrzyskim ośrodek szkolenia kierowców, który wraz z podstawowym przygotowaniem do egzaminu na prawo jazdy prowadzi profesjonalne kursy z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Założyciel szkoły - Piotr Rogula – to wieloletni reprezentant Automobilklubu Kieleckiego w sporcie samochodowym oraz posiadacz międzynarodowej licencji kierowcy rajdowego, uprawniającej do startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach świata FIA.

Opierając się na nowatorskich, ale także sprawdzonych metodach kształcenia, Rajdowa Szkoła Jazdy gwarantuje nie tylko skuteczne przygotowanie do egzaminu państwowego i jego wysoką zdawalność, ale przede wszystkim szkoli kursantów w najlepszy sposób, aby już od pierwszego samodzielnie przejechanego kilometra byli kierowcami odpowiedzialnymi i świadomymi. Specjalne zajęcia z zakresu bezpiecznej jazdy pokazują, jakie zagrożenia łączą się z ruchem drogowym, uczą jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak zachować się, gdy do takowych już dojdzie.

Kadra instruktorska Rajdowej Szkoły Jazdy to osoby wyselekcjonowane z najlepszych instruktorów, wyróżniających się wybitnym talentem pedagogicznym, dla których nauka jazdy to przede wszystkim pasja. Niewielkie grupy kursowe zapewniają każdej osobie szkolonej efektywny kontakt z instruktorem, a przyjacielska i bezstresowa atmosfera sprawia, że nauka jazdy staje się czystą przyjemnością.

Dzięki temu absolwenci Rajdowej Szkoły Jazdy to kierowcy wyjątkowi, którzy już w momencie kończenia kursu na prawo jazdy przewyższają swoją świadomością i umiejętnościami nawet, teoretycznie bardziej, „doświadczonych” uczestników ruchu drogowego.

 

 

Największy obecnie wydawca krzyżówek, Agencja Wydawnicza TECHNOPOL działa na rynku od 1987 roku. Korzenie tworzenia baz haseł i definicji krzyżówkowych Wydawnictwa sięgają jednak znacznie wcześniej. TECHNOPOL posiada zbiory archiwalne z początków XX wieku. Pierwszym tytułem krzyżówkowym wydawanym przez Wydawnictwo była Krzyżówka z Hasłem, która początkowo jako pojedyncza, 16-stronicowa składka, stopniowo zwiększała swoją objętość do 80 stron. Kolejnym, znakomicie przyjętym przez rynek pomysłem Wydawnictwa, były krzyżówki w formie karty pocztowej z wizerunkiem różnych banknotów. Były one przez lata przebojem kiosków.

W roku 1994 tytułem 100 Panoramicznych zapoczątkowano najpoczytniejszą na rynku serię magazynów krzyżówek panoramicznych: 100 Panoramicznych, 200 Panoramicznych, 300 Panoramicznych, 400 Panoramicznych, 500 Panoramicznych i 1000 Panoramicznych. W roku 1999 pojawiła się kolejna seria dla zaawansowanych szaradzistów: Magazyn Diagram, Diagram-krzyżówki z przymrużeniem oka. W 2006 roku zaczęto także wydawać serię z modnymi obecnie łamigłówkami logicznymi: 100 Sudoku z głową, 200 Sudoku z głową, 300 Sudoku z głową.

TECHNOPOL jest od lat niekwestionowanym liderem prasy szaradziarskiej, zajmując pierwsze miejsca we wszystkich rankingach czytelnictwa prasy krzyżówkowej. Współpracuje z 611 znakomitymi autorami, wydaje 15 tytułów krzyżówkowych. Od wielu lat TECHNOPOL jest także uznanym na rynku prasowym wydawcą czasopism dla dzieci: 10 Kolorowanek, 20 Kolorowanek, 30 Kolorowanek, 40 Kolorowanek, 50 Kolorowanek, Dobranocka do kolorowania, Kolorowanka Kleks i Co to? Krzyżówki obrazkowe dla dzieci.

 

 

Przedsiębiorstwo UNITECH jest w pełni polską spółką, której początki sięgają 1982 roku. Główną gałęzią specjalizacji jest dystrybucja części zamiennych, zespołów, podzespołów oraz akcesoriów motoryzacyjnych. Firma jest jednym z największych dostawców części do autobusów i samochodów ciężarowych: Autosan, Bova, DAF, Jelcz, Ikarus, Iveco, Man, Mercedes, Neoplan, RVI, Scania, Solaris, Volvo. Wieloletnie doświadczenie pozwala zapewnić klientom artykuły renomowanych producentów, posiadających aktualne certyfikaty jakości, a także dogodne warunki płatności, profesjonalną i szybką obsługę wraz z fachowym doradztwem, dostawy własnym transportem.

UNITECH jest również dystrybutorem materiałów budowlanych, takich jak: siatka podtynkowa z włókna szklanego, wełna mineralna, płyty gipsowo-kartonowe, styropian, systemy dociepleń.

Firma świadczy ponadto usługi reklamowe oraz pośrednictwa i doradztwa handlowego.

 

 

Z.E.M. ROCAR jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w regeneracji zespołów i podzespołów do autobusów, samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych, rolniczych oraz innych urządzeń technicznych. W ciągu 20 lat działalności firma nabyła doświadczenie pozwalające na wyjątkowo solidne i terminowe wykonywanie powierzonych zleceń.

ROCAR prowadzi naprawy: osprzętu silnika (alternatory, rozruszniki, sprężarki, turbosprężarki, pompy wspomagania, pompy wody), elementów pneumatyki (zawory, mechanizmy wspomagania, regulatory ciśnienia, siłowniki hamulca), osprzętu elektrycznego (silniki wycieraczek i nagrzewnic, przełączniki zespolone pod kierownicę, ograniczniki napięcia, oprawy świetlówek), amortyzatorów, docisków i tarcz sprzęgła, pomp, cylinderków i zacisków  hamulca,  zamków drzwi.

 

 

ScyZZor to grono młodych ludzi pochodzących z Kielc i okolic, którzy pasjonują się sportami samochodowymi. Obecnie liczy ono 30 aktywnych klubowiczów. Dzięki powstaniu Koła rajdowo - tuningowego ScyZZor w roku 2002 grupa młodych ludzi zrzeszyła się razem w celu doskonalenia techniki jazdy. Korzystając z uprzejmości Automobilklubu Kieleckiego, do którego musi należeć każdy "ScyZZor", członkowie mogą  trenować na „Torze Kielce”.

Nie długo trzeba było czekać na sukcesy klubowiczów, bo już od roku 2003 zaczęli odnosić masowe zwycięstwa na zawodach okręgu świętokrzyskiego, jak i w województwach ościennych. Grupa osób, która była najbardziej aktywna i osiągała regularnie bardzo dobre wyniki w imprezach amatorskich postanowiła spróbować swoich sił na arenie krajowej.

Rok 2007 zapoczątkował regularne uzyskiwanie licencji kierowców rajdowych i wyścigowych przez członków grupy, co poskutkowało także zmianą nazwy na Grupa Rajdowo-Wyścigowa ScyZZor. Obecnie klubowicze sięgają po najwyższe trofea w wielu dyscyplinach sportu motorowego.

 

 

W roku 1936 zorganizowane zostało na terenie ówczesnego województwa kieleckiego, które swoim zasięgiem obejmowało Radom, Częstochowę, Sosnowiec, Będzin, stowarzyszenie automobilistów p. n. Automobilklub Kielecki. Stowarzyszenie jest obecnie właścicielem ośrodka sportowo-turystycznego, w skład którego wchodzi m.in. tor wyścigów samochodowych. Obiekt powstał w czerwcu 1977 roku; początkowo jako tor wyścigowy, który nazwano "Kielce", a stało się to dzięki inicjatywie działaczy Automobilklubu Kieleckiego i pomocy Polskiego Związku Motorowego oraz Zakładów Kielecczyzny. W krótkim czasie nastąpiła jego rozbudowa, także pod kątem innych funkcji: turystyka - camping, sport-tor kartingowy oraz baza szkoleniowa dla ratownictwa drogowego.

Podstawowymi celami Automobilklubu Kieleckiego jest organizacja i popularyzacja masowego wyczynowego sportu samochodowego i motorowego poprzez: udział w zawodach krajowych i międzynarodowych: kartingowych, sportowych, turystycznych i bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także propagowanie bezpiecznej jazdy samochodem poprzez szkolenie w zakresie prawidłowej techniki prowadzenia samochodów oraz organizację imprez sportu popularnego.

 

 

Kontakt: Peter_KTP@wp.pl