Home     Piotr Rogula     Rajdy samochodowe     Sporty ekstremalne     Foto     Video                        Partnerzy

 

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                           16.04.2008
 

Technopol/Rogula Rally Team po Rajdzie Krakowskim


22. pozycję w klasyfikacji generalnej i 11. w klasie A7 zajęła w 44. Rajdzie Krakowskim załoga Piotr Rogula/Marek Kaczmarek. Osiągnięcie mety przez zespół Technopol/Rogula Rally Team należy uznać za tym większy sukces, że rajdu nie ukończyła ponad 1/3 stawki. 

 

Piotr Rogula: Rajd był stosunkowo trudny, a bardzo nierówne trasy i duża ilość brudu naniesionego na drogę spowodowały, że pojechaliśmy zbyt asekuracyjnie. Paradoksalnie nie ustrzegliśmy się błędów, bo na przedostatnim oesie zaliczyliśmy "piruet", a jeszcze wcześniej dwa "ratowania". Suche trasy na szczęście utrzymały się do końca, mimo że cały dzień straszyły deszczowe chmury. Najważniejsze, że kolejny raz jesteśmy na mecie bez jakichkolwiek strat sprzętowych. A za przeszło miesiąc nasz debiut w rajdzie szutrowym Agapit, na który już teraz zapraszamy.

 

Marek Kaczmarek: No i już 3 rundy za nami. Rajd Krakowski był drugim naszym startem w tegorocznym Pucharze PZM. Nasza dojeżdżalność do mety sprawdza się jak na razie w 100%, ile startów tyle met. Prawdę mówiąc ambicje przed startem były spore. Zaskoczyła nas trochę nawierzchnia po zapoznaniu z trasą. Cywilny samochód pomimo niewielkich prędkości fruwał niczym Boeing 747. Chyba to spowodowało że pierwszą pętlę przejechaliśmy bardzo zachowawczo, no ale cóż, jeszcze trochę nauki przed nami. Rajdówka zaskoczyła nas stabilnością i prowadzeniem na tych trudnych trasach. Po za tym pogoda była cały czas pod znakiem zapytania. Deszcz wisiał praktycznie przez cały rajd w powietrzu. Mimo paru błędów udało nam się dotrzeć do mety nie uszkodzonym samochodem. Teraz czeka nas kolejne wyzwanie - debiut na szutrowym rajdzie Agapit. Mam nadzieję że równie udany jak dwa poprzednie. Chciałbym podziękować sponsorom za umożliwienie nam startu, jak i kibicom za bardzo liczne przybycie i gorący doping. Do zobaczenia w Olsztynie na Agapicie.

 

[HOME]

Kontakt: Peter_KTP@wp.pl