Home     Piotr Rogula     Rajdy samochodowe     Sporty ekstremalne     Foto     Video                        Partnerzy

 

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                           31.03.2008
 

Technopol/Rogula Rally Team po Rajdzie Warszawskim


Reprezentujący wydawcę znanej serii krzyżówek “100, 200, 300, 400, 500 oraz 1000 Panoramicznych” zespół rajdowy Technopol/Rogula Rally Team zaliczył udany występ w 34. Rajdzie Warszawskim. Na podwarszawskich trasach załoga Piotr Rogula/Marek Kaczmarek wywalczyła 20. miejsce w klasyfikacji generalnej i 12. w klasie A7. Czasy uzyskane na poszczególnych odcinkach specjalnych potwierdzają coraz lepszą dyspozycję zespołu i tylko niewielki pech odebrał szansę na uzyskanie znacznie wyższej lokaty.
Mimo dość niepewnej pogody na pierwszą pętlę załoga postawiła na opony typu "slick". Wybór ten zdecydowanie się opłacił, pozwalając na uzyskanie na dwóch pierwszych odcinkach kolejno 20. i 16. czasu. Jedynie częściowo mokry OS3 Maciejowice został zakończony na 24. pozycji. W rezultacie na drugą pętlę załoga wyjeżdżała na 20. pozycji. Postępujące zachmurzenie skłoniło tym razem zespół do zastosowania zestawu dociętych "slicków" oraz opon deszczowych na zapasie. Jednakże i druga pętla została rozegrana w podobnych warunkach pozwalając uzyskać 16. czas na OS 4 oraz 5 i taką też pozycje w klasyfikacji generalnej. Dopiero 27. czas na znów wilgotnym OS6 zepchnął zespół na miejsce 19.
Tuż po wyjeździe z serwisu na tym samym zestawie kół załoga napotkała na deszcz. Niestety chęć wymiany przednich opon na deszczowe przed OS7 została powstrzymana przez oberwaną nakrętkę koła uniemożliwiającą jego odkręcenie. Tym sposobem załoga zmuszona została do walki o utrzymanie się na śliskiej drodze, skutkiem czego były dopiero czasy 42. i 46. na OS 7 i 8. Podczas serwisu przed ostatnim odcinkiem na szczęście udało się uporać ze śrubą i zastosować opony deszczowe, co pozwoliło po raz kolejny uzyskać 16. czas na OS9 Bemowo. Tym sposobem zespół szczęśliwie dowiózł 20. pozycję do mety, pozostając jednakże z lekkim niedosytem.

Piotr Rogula: Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony, że udało nam się osiągnąć metę bez żadnych strat sprzętowych. Przed startem byliśmy mocno nastawieni na walkę i myślę, że pokazaliśmy to na odcinkach. Dobre czasy pozwoliły nam zdobywać pozycje pomiędzy znacznie mocniejszymi autami, co jest dla nas tym bardziej satysfakcjonujące. Szkoda, że całą walkę zniweczyła kuriozalna usterka nakrętki koła, bo była duża szansa na załapanie się do pierwszej dziesiątki, a może nawet na pierwsze punkty. Niemniej z występu jesteśmy zadowoleni i cieszymy się, że wreszcie udało się dopracować sprzęt, który w większości sprawował się niemal bez zarzutu. Nasza jazda również jest coraz bardziej agresywna, co stanowi świetny prognostyk przed kolejnymi występami. Dziękujemy kibicom za wspaniały doping i zapraszamy na kolejne eliminacje.

Marek Kaczmarek: Pierwszy tegoroczny start za nami. Plan dojechania do mety powiódł się w 100%. Walka na trasie była zacięta i mam nadzieję że widowiskowa. Niestety deszcz, a może nawet nie deszcz, a problemy ze zmianą kół przed deszczowymi oesami uniemożliwiły nam walkę o wyższe pozycje. Do 7 oesu było super i ciągłe zbliżanie się do "10" generalki. Czasy na oesach podobne w pierwszym i drugim przejeździe. Jazda praktycznie bez większych błędów. Potem zmiana pogody (na którą notabene byliśmy przygotowani), problemy z odkręceniem koła zepchnęły nas na dalszą pozycję. Cała wypracowana misternie przewaga legła na 2 ostatnich oesach. Bemowo to już można rzec formalność - byle dojechać do mety. Jak zwykle już wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski i na rajdzie Krakowskim nie popełnimy takiego błędu. Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i serwisowi za ogromne zaangażowanie i do zobaczenia na Rajdzie Krakowskim.

 

 

[HOME]

Kontakt: Peter_KTP@wp.pl