Home     Piotr Rogula     Rajdy samochodowe     Sporty ekstremalne     Foto     Video                        Partnerzy

 

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                           09.09.2008
 

Technopol/Rogula Rally Team po Rajdzie Wisły


Pechowo dla załogi Piotr Rogula/Marek Kaczmarek zakończył się występ w 55. Rajdzie Wisły. Po raz pierwszy w tym sezonie zespół Technopol/Rogula Rally Team nie dotarł do mety. Rywalizacja zakończyła się już na drugim kilometrze OS2. Podczas głębokiego cięcia odciążona strona samochodu została podbita, a opadnięcia na asfalt nie wytrzymał przegub napędowy.

 

Piotr Rogula: Chyba jeszcze nigdy nie byłem tak rozgoryczony z powodu nieukończonej imprezy, jak teraz po Rajdzie Wisły. Bardzo pasowała mi trasa rajdu. Przede wszystkim nie było stromych podjazdów, które nasza niezbyt mocna rajdówka znosi zdecydowanie gorzej od mocniejszych rywali. Do tego wybraliśmy dość miękką specyfikację zawieszenia, która była doskonała na pofalowaną i miejscami wybijającą nawierzchnię. Wszystko to sprawiało, że od początku byłem nastawiony na walkę i agresywną jazdę, czego przykładem może być feralne głębokie cięcie, na którym uszkodziliśmy przegub. Co prawda utrzymaliśmy trzecią pozycję w klasyfikacji Pucharu Astry, ale kilka cennych punktów uciekło, a kilku rywali niebezpiecznie zbliżyło się do nas. Walka o podium będzie na pewno ciężka. Dziękujemy za wsparcie firmom: TECHNOPOL – wydawcy najpopularniejszej serii krzyżówek  „100, 200, 300, 400, 500 oraz 1000 Panoramicznych” oraz UNITECH – dystrybutorowi wełny mineralnej WINEZONE.

 

[HOME]

 

Kontakt: Peter_KTP@wp.pl