Home     Piotr Rogula     Rajdy samochodowe     Sporty ekstremalne     Foto     Video                        Partnerzy

 

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                           09.07.2008
 

Technopol/Rogula Rally Team po Subaru Poland Rally


Również w tym sezonie zespół Technopol/Rogula Rally Team nie będzie miło wspominał występu w Rajdzie Subaru. Już na OS1 załoga Piotr Rogula/Marek Kaczmarek podczas mocnego dohamowania na spadaniu do mostka wpadła w poślizg i uderzyła bokiem w drewniany budynek. Mimo uszkodzeń meta została jednak osiągnięta, a zdobyte punkty pozwoliły na utrzymanie 3. miejsca w klasyfikacji Pucharu Astry. Impreza okazała się także pechowa dla wielu innych załóg. Ślady uszkodzeń nosiła większość rajdówek, a duża część załóg przejechała w normalnych warunkach zaledwie jeden odcinek specjalny, ponieważ po pierwszej pętli policja zatrzymała rajd ze względów bezpieczeństwa.

 

Piotr Rogula: Nasza kraksa na OS1 była przede wszystkim wynikiem zbyt śmiałego opisu trasy. Do feralnej partii podszedłem zdecydowanie za optymistycznie, co skutkowało zbyt agresywnym hamowaniem, poślizgiem i w efekcie „spotkaniem” z drewnianym budynkiem. Mimo dość znacznych strat udało nam się jednak osiągnąć metę. Przypłaciliśmy to zniszczeniem trzech opon, ale cenne punkty zostały zdobyte. Rajdu z pewnością nie będziemy miło wspominać i to nie tylko z powodu naszego zdarzenia. Dwa poważne wypadki z pierwszego dnia RSMP, makabryczne błędy organizatora i w efekcie przerwanie rajdu przez policję. Tak złego wrażenia od dawna nie pozostawiły po sobie żadne zawody. Dwa rajdy w Małopolsce w jednym sezonie to zdecydowanie za dużo... Dziękujemy Agencji Wydawniczej „TECHNOPOL” za pomoc w starcie, a zaprzyjaźnionemu zespołowi Hulakula Rally Team za pomoc w strefie serwisowej. Natomiast wszystkim osobom poszkodowanym podczas 4. Subaru Poland Rally życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

[HOME]

Kontakt: Peter_KTP@wp.pl