Home     Piotr Rogula     Rajdy samochodowe     Sporty ekstremalne     Foto     Video                        Partnerzy

 

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                           27.05.2008
 

Technopol/Rogula Rally Team po Rajdzie Agapit


1. miejsce w nowopowstałej klasie Opla Astra oraz 20. w klasyfikacji generalnej zajął w 11. Rajdzie Agapit zespół Technopol/Rogula Rally Team, wspierany przez TECHNOPOL – wydawcę najpopularniejszej serii krzyżówek panoramicznych w Polsce. Załoga Piotr Rogula/Marek Kaczmarek swój pierwszy wspólny start na nawierzchni szutrowej zakończyła bez przygód, szczęśliwie osiągając trzecią z kolei metę w tym sezonie.

 

Piotr Rogula: Po Rajdzie Agapit mogę śmiało stwierdzić – zakochałem się w szutrach. Nawierzchnia, której do tej pory tak bardzo się obawiałem wcale nie okazała się straszna. Wręcz przeciwnie, jazda na niej to wyjątkowa frajda, a rajdów na luźnych nawierzchniach powinno być zdecydowanie więcej! Ponieważ był to mój szutrowy debiut, pojechałem dość asekuracyjnie. Tym bardziej, że uszkodzenie naszego samochodu treningowego powodowało, iż niedojechanie do mety narażało nas na poważne problemy logistyczne po rajdzie. Bardzo cieszy nas zatem szczęśliwe osiągnięcie mety i zdobycie pucharów w nowej klasie „Astra”.

 

Marek Kaczmarek: Pierwsze koty za płoty. Runda szutrowa za nami. Trasy super, my bez żadnych strat na mecie i w dodatku z "wazonami". Cóż więcej potrzeba... Przed samym odbiorem administracyjnym dowiedzieliśmy się, że na tym rajdzie rusza "Puchar Astry". Jako jedni z głównych inicjatorów tego pucharu oczywiście zgłosiliśmy się do niego. Szkoda, że frekwencja nie dopisała, ale cóż my mamy pierwsze punkty i miejmy nadzieję, że już w Świdnicy będzie większa konkurencja. Początek rajdu bardzo spokojnie. Sprawdzenie zawieszenia i ogólnego zachowania się samochodu. Potem coraz szybciej, ale w granicach rozsądku, ponieważ na zapoznaniu z trasą poległa nasza treningówka i nie bardzo byśmy mieli czym wracać do domu. Chcemy serdecznie podziękować licznie zgromadzonym przy trasie kibicom za gorący doping oraz w szczególności naszym sponsorom.

 

[HOME]

Kontakt: Peter_KTP@wp.pl