Home     Piotr Rogula     Rajdy samochodowe     Sporty ekstremalne     Foto     Video                        Partnerzy

 

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                           26.05.2008
 

Ruszył Puchar Astry !


21 maja 2008r. Główna Komisja Sportu Samochodowego zatwierdziła wniosek zawodników Pucharu PZM dotyczący wprowadzenia do rozgrywek nowej klasy markowej. W komunikacie GKSS czytamy:


Zgodnie z punktem 7.4 Regulaminu Ramowego RSP PZM 2008, począwszy od czwartej eliminacji (11 Rajd Agapit), GKSS postanawia powołać na wniosek zainteresowanych zawodników startujących samochodami Opel Astra F, klasę markową „Astra”.


Przyjmuje się dla zawodników klasy „Astra” identyczne kryteria uczestnictwa w zawodach (zgłoszenie, wpisowe, przepisy techniczne, kolejność startu, klasyfikacja i inne) jak dla zawodników klasy A-7.


Zawodnicy startujący samochodami w klasie „Astra” będą klasyfikowani w klasyfikacji generalnej zawodów oraz w swojej klasie, zarówno w poszczególnych rundach RSP PZM jak i w klasyfikacji rocznej sezonu.


Zawodnicy klasy „Astra” na liście startowej do rajdu muszą być umieszczeni tak jak zawodnicy klasy A-7.


Aby przystąpić do nowej klasy należy w drukach zgłoszenia, w rubryce klasa wpisywać "Astra".

GKSS nie znalazł niestety możliwości regulaminowych do wprowadzenia tzw. "Pucharu Opla GSi", do którego zaliczane byłyby wspólnie Ople Astra i Kadett z klas A7 i N3. Nowa klasa obejmuje zatem tylko Ople Astra F spełniające wymogi klasy A7.

Niespodziewane powołanie klasy "Astra" już od Rajdu Agapit było dla zawodników dużym zaskoczeniem. Niestety dezorientacja i nieścisłe informacje co do formy zgłaszania się do nowej klasy spowodowały, że na start w niej zdecydowała się tylko jedna załoga. Jednakże już podczas Rajdu Świdnickiego powinniśmy być świadkami znacznego wzrostu frekwencji, gdyż chęć startu deklaruje co najmniej kilku zawodników.

 

[HOME]

Kontakt: Peter_KTP@wp.pl