Rajdowa Szkoła Jazdy KIELCE | Najlepsza zdawalnosc WORD Kielce | Prawo Jazdy w Kielcach przez internet | Nauka Jazdy kat. A, A1, A2, AM, B, B1 | Prawojazdy od 14 i 16 lat na motor, motocykl, quad, motorower |

4 styczeń 2015

Eco-Driving na egzaminie
Od początku 2015 roku kandydatów na kierowców czeka nowe kryterium egzaminacyjne w WORD Kielce - jazda ekonomiczna.

Osoba zdająca będzie musiała udowodnić, że potrafi prowadzić pojazd w taki sposób, aby ograniczyć zużycie paliwa. W tym celu należy zwórcić uwagę na odpowiedni moment zmiany biegów, kiedy obroty silnika będą mieściły się w przedziale 1800-2600 obr./min. Pierwsze cztery biegi powinny być przy tym użyte zanim samochód osiągnie prędkość 50km/h. Dodatkowo brana będzie pod uwagę umiejętność wykorzystywania hamowania silnikiem, a więc umiejętnej redukcji biegów wraz z wytracaniem prędkości, i wciskania sprzęgła tuż przed ostatecznym zatrzymaniem auta.

Kryteria egzaminacyjne swoją drogą, ale pamiętać należy przede wszystkim, że odpowiednia technika jazdy nie zda się na nic, jeśli kierujący nie będzie obserwował drogi. Najważniejsze w jeŸdzie ekonomicznej jest kontrolowanie sytuacji nie kilka metrów przed samochodem, ale nawet kilkaset. Dzięki temu łatwiej jest przewidywać manewry oraz unikać gwąłtownych hamowań i przyspieszeń. Odpowiednia obserwacja drogi pozwoli wprawnemu adeptowi sztuki eco-drivingu przejechać nawet najbardziej zakorkowane miasto bez zatrzymywania się. Jest to o tyle ważne, że podczas samego ruszania z miejsca spalanie paliwa i zużycie innych elementów mechanicznych pojazdu jest najwyższe.

Ponieważ Rajdowa Szkoła Jazdy już od kilku lat posiada w swoim programie szkolenia elementy eco-drivingu, tym bardziej cieszymy się z wprowadzenia nowych kryteriów na egzaminie. Mamy nadzieję, że wysoki poziom techniki jazdy naszych wychowanków zostanie wreszcie w odpowiedni sposób doceniony.

 
© Rajdowa Szkoła Jazdy
25-620 Kielce, ul. Kolberga 4, tel: 888-111-008, 888-111-012
RAJDOWA SZKOŁA JAZDY w Kielcach: najlepsza Nauka Jazdy, egzamin WORD Kielce, kursy na Prawo Jazdy kategorii A i B, swietokrzyskie i kieleckie szkoly jazdy, prawojazdy kat. A i B na motor, motocykl, quad, 16 lat, egzaminator, prawko