Rajdowa Szkoła Jazdy KIELCE | Najlepsza zdawalnosc WORD Kielce | Prawo Jazdy w Kielcach przez internet | Nauka Jazdy kat. A, A1, A2, AM, B, B1 | Prawojazdy od 14 i 16 lat na motor, motocykl, quad, motorower |

22 marzec 2014

Nowe egzaminy teoretyczne nie takie straszne
Zdążył minąć już ponad rok od wprowadzenia nowej formuły egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. W tym czasie krajowe media nieustannie informowały o dramatycznym spadku zdawalności państwowych egzaminów teoretycznych, która w początkowym okresie nie przekraczała nawet 10%. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że Rajdowa Szkoła Jazdy powitała wprowadzenie nowych testów, uzyskując po raz kolejny najwyższą zdawalność w Kielcach.

Jeśli chodzi o ocenę samej formuły przeprowadzania nowych egzaminów teoretycznych, to bez wątpienia jest ona jak najbardziej pozytywna. Wśród kandydatów na kierowców obserwujemy wyraźny wzrost poziomu wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego, co również przenosi się na komfort i jakość szkolenia praktycznego.

Niestety nasłabszą stroną całej rewolucji jest sama baza pytań. Osobiście uważamy, że jeśli ma już ona być tajna, to przynajmniej kontrolę na jej częścią merytoryczną powinien mieć jakiś zespół ekspercki. Do rangi legendy zdążyły już bowiem urosnąć pytania o "długość drążka do zmiany biegów", czy "wymiary tablicy rejestracyjnej". Dla wielu zdających dużym problemem są również mało logiczne sformułowania niektórych pytań. Oznacza to, że posiadając nawet znaczną wiedzę z zakresu ruchu drogowego, potrzebne jest jeszcze trochę szczęścia, aby nie trafić pytań np. z rozporządzeń dotyczących warunków technicznych pojazdów, które i tak nikomu nie są w praktyce potrzebne.

Średnia zdawalność państwowych egzaminów teoretycznych wśród kieleckich OSK wyniosła w 2013 roku ok. 38%. Według danych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach Rajdowa Szkoła Jazdy dorzuciła do tego zestawienia swoją "cegiełkę", a można by nawet rzec "cegłę" w postaci 60,8%, co jest najwyższym wynikiem spośród szkoł jazdy w Kielcach.

Pobierz aktualny ranking zdawalności egzaminów teoretycznych 2013

 
© Rajdowa Szkoła Jazdy
25-620 Kielce, ul. Kolberga 4, tel: 888-111-008, 888-111-012
RAJDOWA SZKOŁA JAZDY w Kielcach: najlepsza Nauka Jazdy, egzamin WORD Kielce, kursy na Prawo Jazdy kategorii A i B, swietokrzyskie i kieleckie szkoly jazdy, prawojazdy kat. A i B na motor, motocykl, quad, 16 lat, egzaminator, prawko